Pano Fon Perde Nedir?

Pano Fon Perde Nedir? Pano Fonlar Nerelerde Kullanılır? Pano Fonlar Hangi Ölçülerde Kullanılması Gerekir? Pano Fon Perde Tavsiyeleriniz Nelerdir? Bu gibi Pano Fonlarla ilgili gelen en çok sorulara bu yazımızda sizlere cevap vermeye çalışacağız.

Fon Perdeler çok uzun yıllardır artık evlerimizin olmazsa olmazı olmuş durumdalar. Dekor amaçlı olarak ya da güneşlik gibi kapama amaçlı olarak nerdeyse artık her evde görmekteyiz. Odalarımıza uyumlu bir şekilde fon seçtiğimizde adeta odayı tamamen değiştirebilecek bir yapıda olduğu için artık herkes tarafından sevilip tercih edilmektedir. Tabi yıllar geçtikçe çok fazla model fon perdeler de üretilmeye başlanmıştır. Müşterilerin isteği ve kumaş tarzına göre yüzlerce model fon perde bulunmaktadır. Pano Fon Perdeler de bu çeşitlerden birisidir. Özellikle son bir kaç senedir çok fazla tercih edilen fon perdeler konumuna gelmiştir.

Pano Fon Perdeler Genel olarak her bir parçası 3 m ile 3.20 m arası üretilen Fon Perde modelleridir. Belirli ölçülerde yapılabilir. Örneğin: Her bir kumaş parçası 320 cm ölçüsünde olduğundan 110 cm 1×3 pileli dikişi yapılamaz 350 cm kumaş gerekeceği için. Bu modellerin yapılış tarzı eni boy yaparak kullanıldığı için pano denilmiş ve ancak bu ölçülerde üretilebilmişlerdir.

Genelde iki ya da 3 renkli olarak veya ortasından bordür geçilerek üretilmektedir. Her iki rengi bir arada oda takımınıza uygun seçenek bulmak ve duruşu da çok daha şık olacağı için bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Pano Fon Perde

Yukarıda örnek olarak verdiğimiz pano fon modelinde üst kısım koyu, alt kısım haki renk ve ortada da bordür bulunmaktadır. Normal düz fonlardan daha faklı bir doku ve yapıda olduğu için ücreti biraz daha pahalı olsa da oldukça şık bir model olduğu için satış miktarı günden güne artmaktadır.

Pano Fonlar en çok 320 cm genişliğinde üretilmektedir. Bu yüzden 80 cm 1×3 pile istediğimizde dahi 260 cm kullanılması gerekirken bu 320 cm lik parça kullanılır kalan parçası da çöp olur. bu yüzden 60 ve 100 cm arası aldığınızda her türlü 2 pano yani 2 adet 320 cm kullanılması gerekiyor ve sizin 2 pano ücreti ödemeniz gerekiyor. Tabi bu da daha masraflı bir ürün olmasını sağlıyor.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,451BeğenenlerBeğen
3,307TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles