Çiftli Sistem Tül Stor Perde mi Zebra Perde mi?

Sizden gelen sorularla makale içerikli yazılarımıza devam ediyoruz. Bugün de sizden gelen en çok sorulardan biri olan zebra perde mi alalım yoksa çiftli sistem tül stor perde mi alalım sorusuna cevap vermeye kendimizle cevaplayalım. 

Her ikisi de şık duran ve çok fazla kullanılan mekanizmalı sistem perdelerdir.  Tabii ki size gidin şu perdeden alın diyemeyiz fakat bazı özelliklerini ve avantajlarını söyleyerek aklınızda bir fikir oluşabilmesini sağlayacağız.

Zebra Perdeler Nerelerde Kullanılır ve Avantajları Nelerdir?

Jakarlı Zebra Perde Modeli
  1. Zebra Perdeler sıra ile tül ve slayttan oluşmaktadır. Biraz indirdiğimde kapanıp; biraz da indirdiğimizde açılabilen perde türleridir. Bundan dolayı sadece zebra perde alıp başka bir perde almanıza gerek kalmadan perde ihtiyacınızı karşılamış oluyorsunuz.
  2. Zebra Perdeler olabilecek tüm yerlerde kullanılabileceği için çok fazla tercih edilen bir perde türüdür. İş yerinde de rahatça kullanabilirsiniz, mutfağınızda da rahatça kullanabilirsiniz.
  3. Çiftli sistemlere göre daha hafif olduğu için taşıması,montajı vs. daha rahattır.
  4. İş yerleri için tercih edilebilecek

Çiftli Sistem Tül Stor Perdeler Nerelerde Kullanılır ve Avantajları Nelerdir?

Jakarlı Çiftli Sistem Tülstor Perde
  1. Duruşu itibariyle daha ağır ve dökümlü durmaktadır. Buna bağlı olarak salona dahi taktığınızda güzel bir duruş verecektir.
  2. Stor perdesini karartma olarak alabileceğiniz için odayı tamamen karartmak istediğinizde tercihiniz Çiftli Sistem Tül Stor Perde olması gerekmektedir.
  3. Tül Kısmı yapısı farklı olsa da normal tül perde olduğu için ev dışı yani ofis tarzı yerlerde pek tercih edilmemektedir.
  4. Tamamen bağımsız bir stor perdeye sahip olduğu için kapatıcılığı stor perdeye göre daha iyidir.
  5. Fiyatı zebra perdeye göre biraz daha pahalıdır.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,451BeğenenlerBeğen
3,376TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles