Stor Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Stor Perdelerde ölçü alınması genel kullanıcılar için kafada karışıklık oluştursa da aslında çok kolaydır. Stor Perdelerde bilinmesi gereken en önemli özellik verilen ölçünün tüm mekanizma dahil ölçü olmasıdır kumaşı 4 cm daha kısa yapılmaktadır. Bir örnek ile anlatacak olursak 100 cm ölçü verdiğinizde bu ölçüde 100 cm tüm mekanizma dahil ölçüdür kumaşı 96 cm olarak kesilir. Bunun sebebi ise stor perdeler makaralı bir sistem olduğu için aşağı yukarı hareket ettirdiğinizde mekanizmaya kumaşın takılmasını önlemek içindir. Bazı müşteriler direk cam ölçüsünü paysız vererek stor perdenin küçük olduğunu bize söyleyebiliyorlar. Bunun sebebi bu şekilde ölçü alınmasından kaynaklıdır.

Stor Perde Ölçüsü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Stor Perdelerde genişlik ölçüsü alırken cam ölçüsü soldan sağa doğru alıp solda ve sağda herhangi bir engel yok ise(duvar,dolap vs.) 10 ar cm ekleyerek ölçü alabilirsiniz. Bu isteğe göre 15-20 cm de olabilir. Stor Perdelerde yükseklik ölçüsü için ise montaj yapacağınız yerin yukarıdan aşağıya doğru ölçüp 10 cm eklemeniz yeterli olacaktır. Ancak yükseklik ile ilgili şöyle bir standart vardır. Yukarıdan aşağıya doğru ölçtüğünüzde eğer 200 cm’de kısa ise 200 cm olarak verebilirsiniz. 200 cm standart bir ölçüdür. Siz az yazsanız da 200 cm ücreti ödemiş olacaksınızdır.

Eğer ki alacağınız cam ölçüsü tekli cam değil de çoklu cam ise; bu pencere tiplerinde de. En soldaki ve en sağdaki perdeyi 10 ar cm fazla verip. Ortadaki camınızın ölçüsünü sabit bırakmanızdır yani fazladan ölçü eklememenizdir. Fotoğraftan da nasıl ölçü alınabileceğini baz alabilirsiniz.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,451BeğenenlerBeğen
3,374TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles