Perdelerde Pile Nedir? Hangi Tür ve Hangi Pile Sıklıkları Vardır?

Bu yazımızda sizlere perde sektöründe özellikle tül ve fon perde alanlarında en çok duyacağınız kelimelerde biri olan “pile” sözcüğünü anlatmaya çalışacağız. Öncelikle Pile Türü ve Pile Sıklığı tamamen iki farklı anlam taşıyan kelimelerdir. İkisini de ayrı ayrı ele alarak anlatmaya çalışalım.

Tül Perdelerde Pile Sıklığı Nedir?

Pile sıklığı perdelere verilen “pile“nin yani yuvarlak yan yana şekillerin arasındaki mesafe olarak adlandırılabilir. 3 farklı türü bulunmaktadır. 1×2 (Seyrek Pile), 1×2,5 (Normal Pile), 1×3 (Sık Pile) türleri vardır.

Tül Perdelerde Pile Türleri Nelerdir?

Boru Pile: Boru pile şudur diye tanımlamak yerine fotoğrafta size nasıl bir model olduğunu gösterdik. Tür olarak yapımının rahatlığı ve duruşunun şıklığından dolayı en çok tercih edilen modeldir. Boru pile desenin nerdeyse tam olarak desene geldiği “pile”lerin daha geniş atıldığı “pile” türüdür.

Amerikan Pile: Çok eskiden beri genellikle fon ve düz tül perdelerde kullanılan pile şeklinin daha dar olduğu dikilirken üst tarafta 3 kat – 3 kat -3 kat  şeklinde dikilen pile türüdür. 1×3 ya da 1×4 şeklinde dikilerek yapılan pile türüdür.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,451BeğenenlerBeğen
3,376TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles