Etek Yanda Tül-Fon Perde Nedir?

Sizlere çok fazla yerde bulamayacağınız bir yazı paylaşmaya karar verdik. Herkes tarafından bilinmeyen ama duruşu sade ve kibar olduğu için genellikle sevilen Eteği Yanda Tül-Fonlar ile ilgili bilgi vermeye başlıyoruz

Eteği Yanda Tül-Fon Perdeler isminden de anlaşılacağı gibi tül perdelerin etek kısımlarının yani alt kısımlarının alt tarafa değil de yana verilerek kullanılıp fon perde haline getirilmesidir. Yapılışı hakkında bilgi vermeye başlayalım: 

  • Terzi normal ölçülü siparişlerde her zaman en keser. Örnek verecek olursak: 2 metre 1×2,5 pileli bir tül perde için 5 metre eninde tül keser boya bakmadan.  Fakat Etek Yanda Fon Perde siparişlerinde perdenin boyu önemlidir. en 90 boy 260 ölçüsünü baz alırsak terzi burada 3 metre eninde kumaş keser. Yani boyu 260 ise 40 cm katlama payı ekleyip 3 metre kumaş kesmiş olur.
  • Sonrasında yine örnek verecek olursa 1 metre en kesilen tülün boyu genel olarak 280 cmdir. Bu 280 cm kumaşı en olarak kullanır. Böylece boyu ene vererek eteği yana eklemiş olur.

 

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,451BeğenenlerBeğen
2,997TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

Latest Articles