Tek Kasa (Orta Ayaklı) Perde Ne Anlama Gelmektedir? Avantajları Nelerdir?

0
247

Tek kasada yani orta ayaklı olarak perde; stor, zebra veya çiftli sistem tülstor gibi perde siparişi verenlerin duymuş olabileceği bir tabirdir diye düşünüyorum. Yine de bir çok kişinin bilmediği veya duymuş olsa da tam olarak anlamını bilmediği bu konuya açıklık getirmek istedik.

Tek kasada ifadesinin perde sektöründe anlamı tam olarak şudur. Birden fazla perde alacaksanız ve bunların iki ayrı perde olarak olması yalnız tek kasada birleştirilmek istenmesidir diye belirtilebilir. Daha açıklayıcı olursak. Diyelim ki birbirine birleşik üç camınız var ve her birine ayrı perde sipariş vermek istiyorsunuz ama aradaki boşluk mesafesinin de çok olmasını istemiyorsunuz ya da pencereniz çok büyük tek olamayacak kadar ve iki perde arasında çok fazla boşluk istemiyorsanız iki ayrı perde siparişi vererek Tek kasada olmasını isteyeceksiniz. Böylelikle iki ayrı perdeniz olacak ama kasası tek olacaktır. Böylelikle aradaki mesafeyi minimuma indirmiş olursunuz

Tek Kasada Birden Fazla Perdenin Avantaj ve Dezavantajları

Avantajları

  • İki perde arası boşluk 1,5-2.0 cm e kadar düşer
  • Estetik bir görünüm sağlar
  • Dağınız bir görünümü ortadan kaldırır

Dezavantajları

  • Özellikle zebralarda yıkamak istenildiği zaman problem olabilir çünkü tek kasada olduğu için uzun bir perde olacaktır ve çıkarıp takması zor olacaktır.
  • Ayrı ayrı perde olması ev değişikliği gibi durumlarda pencereye uyma açısından daha avantajlıdır.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here