Stor ve Zebra Perde Arasındaki Farklar Nelerdir?

0
330

Öncelikle bu konuyu açma nedenimiz bize telefonda ve iş yerinde her ikisine de genelde aynı şekilde hitap edilmesidir. Her ikisine de stor perdeniz var mı vs. gibi sorularla gelip örnek gösterdiğimizde ise bu değil diğerinden olan yani zebra olandan gibi ifadeler kullanılmasındandır.

             Stor Perde

Aslında ikisi arasında ayrıntılı bir fark yoktur. Stor Perdeler Genel olarak tül perdelerin arkasına güneşlik için kullanılmaktadır.Sade düz  kumaştan oluşmaktadır ve ekonomik,ithal ve karartma seçenekleri bulunmaktadır. Güneşi kırmak için genelde en çok tercih edilen perdedir. Sade bir görünümü olduğu için genelde tek başına çok nadir olarak kullanılır. Ayrıca zebra perdeden bir diğer farkı da kasa tipler daha biraz farklıdır. Zebra perdenin kasası stor perdenin kasasına göre daha geniştir. Bu yüzden takma aparatları daha farklıdır.

Zebra Perdeler ise yatay tül ve stordan oluşup çift katlıdır. Açık ve kapalı olarak kullanılabilir. Açık konumda dışarısı görünebilmektedir ve güneşi tam olarak alır. Kapalı konumda dışarıdan içerisi görünmez ve güneşi engeller. Standart olarak genelde %30 oranında ışık geçirmektedir. Tabi zebraların da karartma ve diğer bir çok modeli bulunmaktadır. Daha fazla çeşitte ve desende bulunabilmektedir. En çok ofislerde ve evlerin mutfağında kullanılmaktadır. Tek bir perdeyle perde sorununuzu çözmek istiyorsanız tavsiyemiz hem şık hem de tül ve storu birarada olduğu için zebra perdeyi tavsiye ediyoruz.

Fotoğraflar sezerlerperde.com ‘un izniyle alınmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here