Stor Perde Hakkında Tüm Bilmek İstedikleriniz

0
235

Stor perde, kullanışlı ve tamiri çok kolay genellikle güneşlik amaçlı kullanılan mekanizmalı perdedir.

Genellikle büro ve ofis perdesi olarak görülse de evlerde de rahatlıkla kullanılabilir.

Stor perdeleri ortalama kullanım ömrü 4 yıldır. Temiz ve Tozsuz ortamlarda ve amacına uygun bir şekilde kullanımda bu ömür 5 – 6 yıla kadar çıkabilir.Yüzlerce renk ve kumaş seçeneği vardır. Stor perdelerin kumaşı ham kumaş değildir. Üzerinde genellikle bayanların işleme ve dantellerinde kullandığı, sertleştirici madde apre vardır. Apre işleminde kumaş, pvc akrilik bir maddeyle kaplanır. Bu sertleştirme işleminin yapılmasının sebebi, kumaş boruya sarılırken, sağa – sola yalpalamamasını sağlamasıdır.

Kumaş seçenekleri arasında, “Karartma(Blackout)”, “Güneş Isısını Kırıcı” ve “Tül” seçenekleri vardır.

Bir çok kişi yatak odasına güneş almayı kesmesi istemesinden dolayı siyah ve tonlarında renk almayı seçerler. Güneş almayı kesmek isteyenler Karartma(Blackout) Stor Perde türünün hangi rengini alırsa alsın odalarına güneş almayacaktır.

Stor perdeler, genellikle büyük marketlerde hazır ölçü olarak satılmaktadır. Ancak ülkemizde belirli bir pencere standardı olmadığından dolayı, bu ölçülerin büyük bir bölümü pencerelere uygun değildir. Bu imalat biçimi, ancak pencere standartlarına uygun olan ülkeler için geçerlidir. Ayrıca sadece bu standartlara uygunluk da yeterli değildir. Bu tarz standartları yakalamış ülkelerin bir çoğunda, evlerde ve villalarda atelyeleri vardır. Ve yine, ufak tamirat ve kesim işlerinde pratik becerileri gelişmiştir.

 

Bir çok kişi yatak odasına güneş almayı kesmesi istemesinden dolayı siyah ve tonlarında renk almayı seçerler. Güneş almayı kesmek isteyenler Karartma(Blackout) Stor Perde türünün hangi rengini alırsa alsın odalarına güneş almayacaktır.

Stor perdelerin tümü motorlu – motorlu uzaktan kumandalı olarak çalışabilir.Stor perdenin ingilizce adı ” Roller Blind ” dir. Tam olarak doğru yazılış şekli de “Stor Perde” dir.

Tercihe göre istenildiği şekilde sağda da görüldiği üzere logo veya herhangi bir resim dijital olarak baskı yapılabilir. Tabi diğerlerine göre daha fazla ücret çıkacaktır.

Stor Perdelerler ilgili fiyat alırken de “Bunun fiyatı nedir şeklinde sormak yerine”,”Beğendiğim ürün bu ve en-boy ölçüm de şu kadar fiyatı nedir” demek daha mantıklı olacaktır. Çünkü üründen ürüne en ve boyuna göre fiyatta değişme olmaktadır.

Tüm resimler sezerlerperde.com ‘dan izin alınarak alınmıştır.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here