Mutfak Perdesi Nelerdir? Mutfak İçin Hangi Türde Perde Seçmelisiniz?

0
317

Mutfak Perdesi perde alımı için genel bir ifadedir. Tül Perde,  Zebra Perde veya Çiftli Sistem TülStor Perde çeşitlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mutfak Perdesi Olarak Zebra Perde

Öncelik tavsiye olarak belirtmek isterim ki mutfakta kullanabileceğiniz en pratik ve kullanışlı perde türü Zebra Perde’dir. Hem kullanımı çok kolaydır, hem de zevkinize uygun bir çok model seçeneği zebra perdelerde mevcuttur. Baskılı Zebra Perde Türünün en çok kullanıldığı alan mutfak olarak geçmektedir. Gelen talep ve istek en çok bu doğrultuda olmaktadır. Ama tabii ki diğer düz ve pliseli zebra perde türlerini de mutfağınızda kullanmak yanlış olmayacaktır.  Renk konusunda mutfak mobilyanız, beyaz eşyanız,halınız, yemek masası örtünüzü kriter olarak alabilirsiniz.  Her zaman dediğimiz öncelikle sizin göz zevkiniz ve isteğiniz hangi yöndeyse ona göre siparişinizi vermenizdir. Bizlerin verdiği sadece küçük tavsiyelerdir.

Mutfak Perdesi Olarak Çiftli Sistem TülStor

Son zamanlarda kullanımı git gide daha da fazla yaygınlaşan perde türü olan Çiftli Sistem Tül ve Stor Perdeler özellikle mutfakta çok fazla tercih edilen modeller arasındadır. Bizim tavsiye sıralamasında ikinci olarak verdiğimiz bir perde türüdür. Tül ve Storun bir arada olması ve dijital baskı yapılabilmesinden kaynaklı olarak bir çok renk ve modelde bulunması avantajları arasındadır. Tek Sistem de her iki perde türünü de kapsıyor olması kullanımı açısından da çok rahattır. Ayrıca sadece tek bir perde alarak mutfağınızdaki perde sorununu da ortadan kaldırmaktadır. Böylece daha aynı zebra perde gibi tüle göre daha ekonomik olmaktadır.

Mutfak Perdesi olarak Tül Perde

Son değerlendirmemiz de mutfakta tül perde kullanılması. Yıllardı tül perdeler mutfağımızı şenlendirdi. Ama sizce de mutfak da kullanılması pek uygun değil bence. Arkasına mecburen bir saten güneşlik ya da stor kullanılacak olması ve mutfak gibi bir ortamda çabuk kirlenecek olması büyük dezavantaj oluşturuyor. Kullanılabilir tabii ki ve hâlâ da çok fazla kullanılıyor. Ama artık zamanı geçtiğini ve çok pratik kullanımı olan zebra gibi bir perde varken alınması biraz anlamsız olacağını düşünüyorum.

 

Fotoğraflar sezerlerperde.com‘un izniyle alınmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here