Fon Perde Güneşlik Olarak Kullanılabilir mi?

0
402

Elbette olur. Tül Perde alırsınız. Fonları da çift kanat olarak sol ve sağda tam pencerenin ölçüsüne göre alıp gündüzleri sol ve sağda dekore amaçlı geceleri de kapalı bir halde tutabilirsiniz.Örnek verecek olursam 300 cm genişliğinden bir camınız varsa sol ve sağ kanat olarak 150’şer cm genişliğinde fon alırsanız işinizi çözer.

Peki Tavsiye Ediyor musunuz Diye Sorarsanız?

Öncelik olarak kesinlikle tavsiye edilen bir durum değildir.

Eğer ki durum ekonomik ise fon perdenin işi ne? En pahalı kumaşlar fon perdedir genelde. Hem normalde 70 cm çift kanat alacağına 150 cm çift kanat perde almak zorunda kalırsın ki aynı hesaba belki de daha pahalıya gelir. Çünkü güneşlik perdeler en ucuz perdelerdir düz ve sade olduğu için.

Durum ekonomik olması değil de perde karmaşasından kurtulmak ise emin olun ki o akşam kapattığınız fonlar bir süre sonra sizi boğacak gibi olur. Gözü çok yorar ve sıkılırsınız.Zaten genelde otel odaları için kullanılır onlar da blackout fon kullanırlar.Bu yüzden geniş fon hiç tavsiye edilmez. Ayrıca güneşliği stor olarak alırsanız daha rahat bir kullanım olur ve karmaşa oluşturmaz. Bu yüzden kapalı fon tavsiye edilmez.

Fotoğraflar sezerlerperde.com ‘un izniyle alınmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here